За останні роки весь світ нарешті усвідомив важливість захисту від шкідливого ультрафіолетового випромінювання. Сьогодні абревіатура SPF (sun protection factor) буквально стала синонімом до понять здоров’я, краси та молодості, а креми з SPF стали невід’ємним етапом догляду кожної свідомої жінки.
Тому у цій статті ми з командою NO розібралися з усіма хвилюючими питаннями стосовно санскрінів.
Навіщо нам потрібен сонцезахист?
Сонячне випромінювання - це перший і головний чинник старіння і раку шкіри.
Шкіра під дією УФ-світла починає виробляти речовину коричневого кольору - меланін, який захищає органи дерми та підшкірних тканин від ультрафіолетового випромінювання, а ЗАСМАГА- це захисна реакція на пошкодження, яка запобігає подальшому пошкодженню клітин.
При надлишку меланіну певні ділянки шкіри локально темнішають і утворюють пігментні плями, руйнуються еластинові волокна, що відповідають за еластичність і молодість шкіри..
Найпростіше вплив сонця на шкіру можна побачити на прикладі сестер близнючок
На фото їм обом 61 рік, але одна з них живе на півночі Штатів, а друга - в сонячній Каліфорнії. Як ми бачимо сонце викликає не тільки зморшки і пігментні плями, воно викликає втрату пружності, обвисання і руйнування колагену в шкірі. І ці наслідки проявляються не відразу, а приблизно через 8-10 років.
Як вибрати сонцезахисний крем для обличчя?
При виборі крему звертайте увагу на склад та індекс SPF.
Індекс SPF зазвичай коливається від 10 до 50. Чим більше число, тим більше блокується ультрафіолету. Оптимальним вважається SPF 30. Він забезпечує достатній рівень захисту.
Склад SPF засобу, особливо для обличчя є надважливими. Щоб не обтяжувати шкіру двома шарами кремів (спочатку доглядового, а потім крему з SPF), краще віддавати перевагу кремам, де окрім SPF фільтрів у складі вже є зволожувальні та живильні інгредієнти, антиоксиданти, такі як вітамін С і Е, що дозволяють боротися зі шкідливими вільними радикалами та зберігати шкіру молодою і здоровою.
Розгляньмо активні компоненти на прикладі доглядових кремів з SPF бренду Nataliorganic.
Наприклад Денний крем SPF 30 має у складі поліфеноли червоного винограду, який є потужним антиоксидантом і відновлює бар'єрні функції верхніх шарів дерми і гідробаланс, захищає клітини шкіри від пошкоджень УФ променями.
Денний крем SPF 50 за рахунок пептидів у складі надає яскраво виражений ліфтинг-ефект, а центелла азійська має виражені регенерувальні властивості й допомагає боротися зі зморшками шляхом стимуляції вироблення колагену та антиоксидантної дії на шкіру.
Яка різниця між SPF 30 і SPF 50?
Число, що стоїть поруч з абревіатурою SPF, вказує на скільки добре наша шкіра захищена від сонячного опіку.
Що вищий індекс SPF, то більше ультрафіолету блокує засіб.
Наприклад:
SPF 30 фільтрує близько 97% UVB-променів;
SPF 50 фільтрує близько 98% UVB-променів.
Порада: Зверніть увагу що SPF з індексом вище ніж 50 не має нічого спільного з реальністю і є лише маркетинговим ходом.
Рекомендований SPF для обличчя навіть в літній період — SPF 30. Власницям дуже світлої або чутливої шкіри для додаткового захисту краще використовувати вищий SPF, наприклад 50.
Коли потрібно наносити крем з SPF?
Якщо мова йде лише про засмагу та опіки, то ВООЗ рекомендує наносити захист при УФ-індексі 3 та вище (УФ індекс можна подивитися у будь-якому прогнозі погоди).
Якщо мова йде про захист від фотостаріння, втрати еластичності, сухості, зморшок і пігментації, то рекомендується наносити санскрін щодня, весь рік навіть у хмарні дні коли УФ індекс низький.
Наносити засіб із SPF необхідно за 15-30 хв до виходу на вулицю, бо деяким видам фільтрів потрібен час, щоб активні складові вступили в реакцію зі шкірою.
Скільки SPF крему треба для обличчя ?
За всіма нормативними рекомендаціями потрібно наносити 2 мг на 1 см² шкіри. На обличчя і шию знадобиться приблизно одна чайна ложка крему.
Або можна застосовувати правило двох пальців, коли ви витискаєте дві смужки сонцезахисного крему на всю довжину вказівного та середнього пальців.
Багато хто ігнорує ці правила і наносить менше крему, але для того, щоб він захищав, шар крему має бути рівномірним і щільним. Якщо наносити у два рази менше крему, то захист від крему з SPF так само зменшиться у два рази.
Коли потрібно оновлювати санскрін?
Частота оновлення санскріну залежить від багатьох факторів: в приміщенні ви знаходитесь або на сонці, жирна у вас шкіра або суха, наскільки ви активні, наскільки часто ви торкаєтесь обличчя руками.
При перебуванні на сонці оновлювати захист необхідно щонайменше кожні 2-3 години. Звичайно, якщо ви сидите в офісі, то кожні 2-3 години оновлювати санскрін не потрібно. Але краще оновити повторно в кінці робочого дня (якщо ще є сонячне світло)
Порада: перед оновленням шару крему з SPF, рекомендуємо попередньо протерти обличчя спонжем змоченим в гідролат.
Як наносити сонцезахисний крем перед макіяжем?
Очистіть шкіру: Почніть очищення шкіри з використання пінки для вмивання.
Нанесіть тонік або гідролат: Після вмивання нанесіть тонік або гідролат для відновлення природного pH-балансу шкіри.
Нанесіть доглядовий сонцезахисний крем: Нанесіть достатню кількість крему з SPF на обличчя, вуха та зону декольте. Дайте йому 5-10 хвилин повністю поглинутися шкірою перед нанесенням макіяжу.
Порада: ви можете підсилити дію крему якщо перед SPF спочатку наноситиме сироватку з антиоксидантами. Наукові дослідження показали, що антиоксиданти додатково оберігають шкіру від ультрафіолетових променів, зберігаючи її еластичність та здоров'я.
Нанесіть макіяж: Наносити потрібно саме вбиваючими рухами пальчиків або спонжем, щоб не порушити рівномірний шар нанесеного SPF крему. Для того, щоб не обтяжувати шкіру використовуйте натуральні ВВ креми або тональні основи без силіконів. Чудовим рішенням буде придбати ВВ крем з додатковим SPF захистом.
Використовуйте пудру: Щоб уникнути на шкірі небажаного блиску та міграції крему разом з потом в спеку, рекомендуємо нанести завершальним етапом мінеральну рисову пудру.
Якщо у вас лишися питання стосовно spf засобів або потрібна консультація по підбору догляду, то пишіть нам в дірект на нашу сторінку в instagram.